Презентація настільної просвітницько-розважальної гри «Вибір є завжди»

Все, що розпочалось, має закінчитись. Так і наш проект «Я – людина чи електорат? З’ясуємо в музеї» добіг до свого логічного завершення. Для останнього заходу ми лишили презентацію нашої унікальної настільної просвітницько-розважальної гри «Вибір є завжди», створеної співробітниками музею. Випробувати гру на собі взялись учасники Чугуївської міської ради старшокласників Координаційного центру "Лідер" (Будинок дитячої та юнацької творчості). 
Саме з цими юнаками та дівчатами ми починали наш проект, з ними його і завершуємо. Діти зіграли в гру, з трьох команд визначили переможця. Ними стали ті, хто вправно пройшов всі пастки, розставлені на полі, а також уміло використали бонуси. Полем для гри слугувала карта міста, персонажі (замість фішок) були типовими персонажами з нашого повсякдення, а пастки і бонуси – як під час справжнього виборчого процесу. Девізом сьогоднішнього заходу спокійно можуть стати слова нашого постійного експерта, представника КВУ та ще купи громадських організацій, Чумака Юрія: «Граємось у вибори зараз, щоб під час справжніх виборів не догратись».
Даний захід відбувся у рамках проекту «Я – людина чи електорат? З’ясуємо в музеї», що реалізовують громадська організація «Рєпінський культурний центр» та Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна за підтримки Українського центру розвитку музейної справи та Goethe-Institut в Україні задля активізації місцевої громади для осмисленої участі в культурному та політичному житті, утвердження Музею як майданчика для суспільних дискусій. В рамках проекту ми підготували мобільну виставку передвиборчої агітації ледь не всіх виборів, що проходили в Україні за останні 20 років, проводили тематичні заходи в Музеї та поза його стінами, завдяки підтримці Чугуївського Районного відділу освіту об’їхали найбільші школи району. Все це стало можливим завдяки злагодженій командній роботі музейниць і активній участі запрошених експертів та експерток. Так, Вікторія Преображенська з нами ставила виставу форум-театру і їздила школами району, її колега по Центру гендерної культури Тетяна Ісаєва говорила про жінок в українській і не тільки політиці, Тетяна Баглай та Артем Коновалов, котрі представляють Центр громадських ініціатив, разом зі школярами програвали День виборів і прослідковували шлях виборчого бюлетеню, а також говорили про маніпуляції в ході виборів, а Юрій Чумак починав з нами проект політичним мульттеатром, їздив школами,консультував нас щодо гри, а також грав і коментував пастки та бонуси на ігровому полі.
Всі бажаючи могли долучитись до поповнення музейної колекції передвиборчої агітації (і багато хто саме так і зробив і тепер у нас є одяг, посуд, буклети, яких так бракувало нашій колекції). 
Робота над темою не закінчилась з закінченням проекту, ми приступаємо до підготовки великої виставки, але це вже, як кажуть, інша історія… котру ми напишемо разом з вами.