Музейні заняття

Всі ми знаємо, що таке музей, нам добре відомі загальноприйняті правила відвідування музеїв. У цьому храмі мистецтв не можна голосно розмовляти, бігати, чіпати руками експонати. Зазвичай діти прослуховують типову екскурсію і вже через п'ять хвилин забувають все раніше почуте. Їм не цікаво. Вони втомлюються. З ранніх років вони починають сприймати музей як щось нудне, втомливе та примусове. Для дітей дуже важливо, коли в музеї можна помацати предмети своїми руками. А тим більше, коли вони зможуть своїми ж руками створити аналогічний тому, який знаходиться у вітрині і ... забрати його з собою. Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна пропонує цікаві, захоплюючі музейні заняття, розроблені з урахуванням постійної експозиції.

Всі заняття включають в себе елементи гри і змагальності, а також супроводжуються мультимедійними презентаціями. Ви можете привести дітей в музей або запросити наукового співробітника до школи. Тривалість одного заняття - 30-40 хвилин.

Вартість кожного заняття: 30 грн за заняття та з кожного відвідувача по ціні вхідного квитка.

 

ЦИКЛ МУЗЕЙНИХ ЗАНЯТЬ «І ОЖИВАЮТЬ РЕЧІ»:

Музейне заняття «Знайомтесь, музей». На занятті діти в ігровій формі познайомляться з музеєм та музейними експонатами, за допомогою мультиплікаційних героїв вивчать правила поведінки в музеї та підготуються до подальшого відвідування музеїв.

 

 

 Музейне заняття «Історія праски». Заняття знайомить дітей з історією такого звичного предмета нашого побуту, як праска. Камінь, металеві прути, молоток, сковорідка.... невже всім цим колись прасували одяг?! Скільки важила чавунна праска? Коли з'явилася перша електрична праска? Про все це ви дізнаєтеся на нашому занятті. Діти зможуть потримати в руках справжні старовинні праски, показані в ході заняття, а також спробувати попрасувати за допомогою рубеля і качалки. Заняття розраховане на учнів 1-5 класів.

 

 Музейне заняття «Про що розповіла скіпка». Заняття проходить в незвичайній обстановці ... без електрики, в напівтемряві. На занятті діти знайомляться з різними освітлювальними приладами: скіпою, свічкою, канделябром, гасовою лампою, лампочкою та ін. Діти дізнаються, чим освітлювалося житло стародавньої людини, а чим селянські хати; з чого робили перші свічки, якими способами раніше люди добували вогонь, а також спробують добути його самі. Заняття розраховане на учнів 1-8 класів.

 

 Музейне заняття «Як поживаєш, Самовар Самоварович?». Діти дізнаються, чому самовар називається самоваром і як ще його називають; коли з'явився перший самовар і що таке збитень і збитеннік. Діти зможуть помилуватися своїм відображенням у самоварних «дзеркалах» і погратися. А поки самовар буде закіпати, діти також подивляться, які ще предмети використовувалися при чаюванні і навчаться сервірувати стіл. А закінчується заняття частуванням запашним чайком з бубликами. Заняття розраховане на учнів 1-5 класів.

 

 

 Музейне заняття «Хранителі часу» (з історії годинників). Годинники бувають різні. Історія знає сонячні, водяні, пісочні, вогньові, біологічні, механічні.... Цікаво, що спочатку механічні годинники мали тільки одну стрілку - годинну, через деякий час з'явилася хвилинна, ще пізніше - секундна стрілка. Діти познайомляться з різними видами годинників, обговорять, що таке час і навіщо він потрібен, як люди навчилися його рахувати, послухають цокання механічних годинників, бій Біг Бена - найбільшого годинника в Лондоні. Лектор продемонструє роботу вогньового годинника, а також покаже, як працює годинник з зозулею і як відкривається кишеньковий годинник. Діти зможуть самі спробувати визначити час за допомогою пісочного годинника. Заняття розраховане на учнів 1-8 класів.

 

 Музейне заняття «Застигла мить» (з історії фотографії). Надзвичайно цікаво знати не тільки про те, що відбувалося в минулому, але і як виглядало це минуле. Допомагає нам у цьому фотографія. Протягом заняття діти ознайомляться з історією фотографії та зроблять свої відкриття в цій галузі; побачать музейну колекцію фотоапаратів; познайомляться з винахідниками фотографії та першими фотознімками; побачать фотографії чугуєвців різних років; зіграють в "Фотоательє" і познайомляться з традиціями та особливостями фотозйомки на початку ХХ століття. У ході заняття діти власноручно виготовлять у техніці орігамі маленький фотоапарат. Заняття розраховане на учнів 1-8 класів.

 

 Музейне заняття «Подорож монетки». Інтерактивне музейне заняття познайомить молодших школярів з історією грошей. Відправившись разом з мультиплікаційними героями в захоплюючу подорож «на машині часу», діти дізнаються про історію появи грошей, про незвичайні монети і банкноти і про те, якими грошима користувалися люди в далекому минулому в різних країнах. Заняття розраховане на учнів 1-6 класів.

 

 

 Музейне заняття «Від стилоса до авторучки ...» (історія письмових приладів). В наш вік цифрових технологій відходять в минуле багато речей, звичних нашим бабусям-дідусям і навіть батькам, але вже абсолютно не потрібні нашим дітям. До таких речей відносяться керосинові лампи, наприклад. Але є те, що комп’ютеру так і не вдається витіснити. Це звичайний простий олівець. Ним писали свої замітки іспанські конкістадори, завойовуючи інків, ним записували свої вірші Шевченко і Пушкін, ним же робились ескізи майже всіх відомих полотен, навіть перші космонавти записували свої спостереження все тим же простим олівцем. Здавалось би універсальна річ! Але йому передувала довжелезна шеренга способів запису інформації. Та і паралельно з ним також. Про всі ці засоби для письма діти дізнаються на нашому занятті. Також відвідувачі зможуть власноруч виготовити глиняну табличку, в якості писала використати кісточку тварини, котрій більше 2 тисяч років, перевірити чи справді не витікає чорнило з «непроливайки» і багато чого іншого! Заняття розраховане на учнів 1-3 та 5-8 класи.

Музейне заняття «Загадкові історії про старовинні меблі». Всі ми в дитинстві чули казку про Колобка, але мало хто знає, що таке ці загадкові «засіки». Відвідуючи бабусю в селі або ж слухаючи екскурсію в залі етнографії Музею, кожен намагався заглянути в скриню. Легенди, пов'язані з дзеркалами, відомі всім нам, але майже нікому не доводилося помилуватися собою в старовинному дзеркалі. А ще є секретери (так-так, саме від слова «секрет»). А секрети ж завжди ваблять. Ось ми і пропонуємо дітям задовольнити свою цікавість, відкрити всі таємниці наших скринь і секретерів. А ще скласти родовід меблів ...

 

ЦИКЛ МУЗЕЙНИХ ЗАНЯТЬ «АЗБУКА МИСТЕЦТВА»:

 

«МИСТЕЦЬКІ ЖАНРИ ДІТЯМ. НАВЧАЄМОСЯ РАЗОМ З МАШЕЮ»

(для дітлахів 5-6 років)

«От би намалювати ліс! Пейзаж». Діти у ігровій формі познайомляться із таким жанром як пейзаж, спробують скласти власноруч пейзаж із окремих елементів, звісно, не обійдеться і без практики малювання. 

  • «Коли художник зображує людину. Портрет». Діти не тільки дізнаються про портрет як мистецький жанр, а й поскладають пазли-портрети, попрактикуються у визначенні емоцій, домалюють портретні зображення. 

«Не портрет яблука, а натюрморт з яблуком». Що зображують на натюрморті? Які бувають натюрморти? Відповіді на ці питання пролунають на занятті, а крім цього, будуть ще захопливі ігри, сценки, у виконанні головних героїв натюрмортів – овочів, і можливість скласти свій власний натюрморт.

Метою занять є знайомство з жанрами образотворчого мистецтва, з народними промислами, представленими в колекції музею. Заняття розраховані на учнів 1-6 класів.

 

 «Відтінки синього. Кераміка»

З давніх часів вироби з кобальтовим розписом викликають в людини почуття схвильованості від спілкування з живою природою. Білий фон, синій розпис. Пропонуємо помандрувати світом, ознайомитися з історією як китайської та голландської порцеляни, так і подивитися на гжельські вироби, які представлені у колекції музею. Як виглядають ці вироби?  Що саме зображують художники? Які фарби і кольори використовують? Завдяки веселій інтерактивній формі заняття легко запам'ятається інформація, а найголовніше саме у нас можна спробувати себе у                                                    розписі – власноруч виготовити для себе сувенір.

 

 «Історія керамічної іграшки»

Здавна відомі глиняні іграшки, бо їх робили скрізь, де були поклади глини і займалися гончарством. Найбільш поширеною глиняною іграшкою в Україні був і залишається глиняний свищик; однак вражає і різноманіття форм, сюжетів і розписів статичних глиняних фігурок. На музейному занятті розглядається технологія виготовлення керамічної іграшки і особливості розпису. Разом ми помандруємо від Опішні до Косівщини, від Громівщини до Димково, бо серед глиняних іграшок з музейної колекції популярністю користується димківська іграшка, яка містить в собі казковий світ. На занятті відвідувачі галереї зможуть спробувати себе в ролі майстрів і розписати зображення іграшки або керамічний виріб.

 «Золота хохлома». Хохломський посуд веселий і нарядний. Радує око своїм яскравим розписом. Науковий співробітник охоче покаже як треба «стебло наводити», як робити «приписки» травного орнаменту, як тичком кисті ягоди «наліплювали». На занятті діти можуть спробувати себе в ролі гжельских майстрів і розписати зображення.

 

 

  «Жостовські підноси». Заняття знайомить дітей із знаменитим жостовським підносом. Діти дізнаються, коли і як виник жостовський промисел, який розпис прикрашає піднос, як підноси готують до розпису і чим розписують, а також якими інструментами і матеріалами користуються жостовські майстри. За допомогою фарб і пензликів діти розфарбують квіти на підносах, створять свій власний піднос.

 

                                                «Казковий світ героїв «Мауглі», створений Василем Ватагіним».

 Усі знають про сміливого хлопчика Мауглі, але мало хто знає про серію чарівних ілюстрацій до цього твору, які були створені художником-анімалістом Василем Ватагіним. На нашому музейному занятті ми ознайомимо усіх бажаючих з таким поняттям як ілюстрація, наведемо цікаві факти з біографії В. Ватагіна, розповімо про роботу художника над створенням ілюстрацій до «Мауглі», ознайомимо з копіями ілюстрацій Ватагіна і, звісно, надамо нагоду власноруч проілюструвати твір.

 

ЦИКЛ МУЗЕЙНИХ ЗАНЯТЬ «ЗНАЙОМИМОСЯ З  РЄПІНИМ»

Музейне заняття «Захоплення Іллі Рєпіна»Під час заняття діти дізнаються про дитинство Іллі Рєпіна та захоплення майбутнього художника. Учні виріжуть з паперу фігурки різних тварин і наклеять їх на віконне скло так, як це колись робив маленький Ілля Рєпін.

 

 

Музейне заняття "Ростки творчості". На занятті діти поринуть в атмосферу дитинства Іллі Рєпіна. Школярі не тільки дізнаються як і коли вперше відбулося знайомство майбутнього митця з акварельними фарбами, а й спробують себе в ролі юного художника. 

 

 

ЦИКЛ МУЗЕЙНИХ ЗАНЯТЬ "УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ ТА ПРОМИСЛИ"

Метою занять є знайомство з жанрами образотворчого мистецтва, з українськими народними промислами, представленими в колекції музею. Заняття розраховані на учнів 1-6 класів.

На нашу думку патріотизм базується на знанні про свою державу, її традиції та історію. Музейне заняття "Символи України: державні і народні" розраховане на школярів будь-якого класу і буде цікавим і пізнавальним навіть для дорослих, які і до цього багато знають.

 

 

«Україна – батьківщина талантів: Т.Г. Шевченко та І.Ю. Рєпін». Художня галерея запрошує учнів відвідати музейне заняття, на якому діти познайомляться з цікавими фактами із життя Шевченка та Рєпіна, віднайдуть зв'язок між двома геніями, які народилися в Україні. Під час практичної частини під назвою «Малюємо вірші Шевченка» дітям буде запропоновано спробувати себе у якості художника-ілюстратора. Будемо створювати листівки-ілюстрації до відомих віршів Тараса Григоровича. 

 

"Нев'януча квітка на чарівному горщику" (Опішнянський розпис). Красиві глечики і куманці привертають погляд у музеї. Квіти наче чарівні, форми дивні. Запрошуємо вас заглянути до чарівного горщика і відкрити для себе таємниці українського гончара. Відчути на дотик глину і повторити дивовижні орнаменти ви зможете на занятті "Чарівна квітка на незвичному горщику".

 

 

«Писанка як вид мистецтва».  Діти дізнаються, які бувають види писанок, технологію їх створення та роль писанки в сучасному світі. Діти зможуть взяти участь у створенні власної писанки: розфарбувати олівцями шаблон або розписати гіпсову напівформу писанки.

 

 

 

 "Обрядові ляльки: мотанки і веснянки".  Діти дізнаються про обрядові ляльки, для яких цілей вони виготовлялися, з яких матеріалів, а також про призначення ляльки веснянки. На творчому завданні діти зможуть взяти участь у процесі створення ляльки веснянки, оберегу «Янголятко» з клаптиків тканини або розфарбувати намальовану ляльку.¨

 

 

"Казкова квітка Петриківки". Заняття познайомить Вас зі світом Петриківського розпису. Ви дізнаєтесь про основні мазки та елементи, навчитесь створювати власні композиції дивних квіток. Крім того, наші співробітниці розкажуть Вам історію виникнення розпису, його шлях до визнання і до Світового спадку ЮНЕСКО.

 

 

"Мовою барв, орнаментів і крою (український народний одяг)".

Під час  заняття діти в ігровій формі більше  дізнаються про Україну; познайомляться з одним із видів українського декоративно-прикладного мистецтва, орнаментами вишиванок, елементами українського національного одягу; навчаться бачити спільне і відмінне в одязі хлопчиків і дівчаток. 

ЦИКЛ МУЗЕЙНИХ ЗАНЯТЬ «НАЙДАВНІШЕ МИНУЛЕ КРАЮ»

«Дітям про археологію»

Діти відправляться в імпровізовану мандрівку в часі і опиняться в «кам’яному віці». Разом з нашими предками «відкриють» властивості каменю, освоять глину, познайомляться з побутом перших людей на нашій території. А також дізнаються, хто такі археологи, що вони шукають у землі і як кожен з нас може їм допомогти. Діти не лише почують багато цікавого, але й потримають в руках справжні артефакти, котрі колись археологи дістали з-під землі.

 

 

«Як народжувалося мистецтво».

Славетна Українська земля дала світові багато геніїв. В тому числі і в сфері мистецтва. Абсолютно всі знають нашого прославленого земляка І.Ю. Рєпіна, всі хоч би раз були в Художній галереї. Але мало хто замислювався над тим, хто першим зобразив квітку, що слугувало людям за фарби, доки не було гуашей та олійної фарби. Про все це відвідувачі дізнаються на музейному занятті «Як народжувалось мистецтво». 

 

МУЗЕЙНІ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ СТАРШИХ ШКОЛЯРІВ:

ЦИКЛ МУЗЕЙНИХ ЗАНЯТЬ «І ОЖИВАЮТЬ РЕЧІ»

  •  «Про що розповіла скіпка»

Заняття проходить в незвичайній обстановці ... без електрики, в напівтемряві. Діти знайомляться з різними освітлювальними приладами: скіпою, свічкою, канделябром та ін. Школярі дізнаються, чим освітлювалося житло стародавньої людини; з чого робили перші свічки, якими способами раніше люди добували вогонь, а також спробують добути його самі.

  •  «Час і гроші (історія нумізматики)»

На занятті мова піде про те, як гроші видозмінювалися протягом історії їх існування. Якими були перші гроші? Що можна було купити на пригорщу черепків? Що означають малюнки і символи на різних монетах? Ці та інші грошові секрети розкриють для дітей музейні співробітники, успішно поєднуючи мультимедійну презентацію і показ справжніх грошей з музейного зібрання.

  •  «Хранителі часу» (з історії годинників)  

Годинники бувають різні. Історія знає сонячні, водяні, пісочні, вогньові, біологічні, механічні.... Діти познайомляться з різними видами годинників, обговорять, що таке час і навіщо він потрібен, дізнаються як люди навчилися його рахувати. Лектор продемонструє роботу вогньового годинника, а також покаже, як працює годинник з зозулею. Діти зможуть самі спробувати визначити час за допомогою пісочного годинника.

  •  «Від стилоса до авторучки ...» (історія письмових приладів).

В наш вік цифрових технологій відходять в минуле багато речей, звичних нашим бабусям-дідусям і навіть батькам, але вже абсолютно не потрібні нашим дітям. Про еволюцію засобів для письма відвідувачі дізнаються на нашому занятті. Також школярі зможуть власноруч виготовити глиняну табличку, в якості писала використати кісточку тварини, котрій більше 2 тисяч років, перевірити чи справді не витікає чорнило з «непроливайки» і багато чого іншого!

  •  «Застигла мить» (з історії фотографії)  

Надзвичайно цікаво знати не тільки про те, що відбувалося в минулому, але і як виглядало це минуле. Допомагає нам у цьому фотографія. Протягом заняття діти ознайомляться з історією фотографії; побачать музейну колекцію фотоапаратів; познайомляться з винахідниками фотографії та першими фотознімками; побачать фотографії чугуївців різних років; зіграють в "Фотоательє". 

Музейне заняття «Український рушник». Вишитий рушник в Україні посідає особливе місце. Рушники є символом матеріальної культури українців, важливою складовою обрядів та ритуалів. На нашому занятті діти  зможуть побачити,  які різновиди рушників існували 100-120 років тому (з фондів музею). Ознайомляться з символікою рушників, техніками вишивки та ткацтва, дізнаються про слобожанські обряди, в яких був задіяний  рушник.

Музейне заняття «Час і гроші (історія нумізматики)». На занятті мова піде про те, як гроші видозмінювалися протягом історії їх існування. Якими були перші гроші? Що можна було купити на пригорщу черепків? Що означають малюнки і символи на різних монетах? Ці та інші грошові секрети розкриють для дітей музейні співробітники, успішно поєднуючи мультимедійну презентацію і показ справжніх грошей з музейного зібрання.

ЦИКЛ МУЗЕЙНИХ ЗАНЯТЬ «НАЙДАВНІШЕ МИНУЛЕ КРАЮ»:

Кожного з нас цікавить хто ми і звідки. Де наше коріння. Наскільки глибоко воно сидить в тій землі, де ми живемо. Аби відповісти на ці та на ряд інших питань (ким були наші предки, якими зусиллями вони доходили до свої відкриттів, що залишили для нащадків) музейні співробітники Краєзнавчого відділу підготували заняття «Дітям про археологію», «Найдавніше минуле краю» та «Фортеці Чугуєва». Діти не лише почують багато цікавого, але й потримають в руках справжні артефакти, котрі колись археологи дістали з-під землі. Також зможуть навчитись малювати «як археолог». І все це у супроводі мультимедійної презентації. Заняття можуть складати серію, котру яскраво доповнить лекція, присвячена найдавнішому мистецтву («Так народжувався живопис»). Але і замовлені по одному заняття не втратять своє інформативності і яскравості.

  Музейне заняття «Дітям про археологію». Діти відправляться в імпровізовану мандрівку в часі і опиняться в «кам’яному віці». Разом з нашими предками «відкриють» властивості каменю, освоять глину, познайомляться з побутом перших людей на нашій території. А також дізнаються, хто такі археологи, що вони шукають у землі і як кожен з нас може їм допомогти. Заняття розраховане на учнів 1-8 класів.

 

 

  Музейне заняття «Територія Чугуєва і околиць: погляд крізь віки (археологія)». Вже як досвідчені археологи, учні помандрують з епохи каменю до сучасності через бронзовий вік та скіфо-сарматські часи. В кожній епосі мандрівники знайомитимуться з матеріальними пам’ятками, притаманними для кожної з них. Матимуть змогу порівняти кам’яний спис із металевим, самостійно розчистити комплекс та замалювати знахідки. Заняття розраховане на учнів 6-11 класів.

 

  Музейне заняття «Фортеці Чугуєва». Наше місто славиться своєю військовою історією. Виявляється, що коріння цієї слави лежить глибоко в землі і посаджене дерево слави військової було аж в 8 столітті. Саме тоді, більше тисячі років тому, на нашу землю прийшли войовничі алани. Збудували мури, а потім, під натиском Київської Русі покинули ці території. А могутніло дерево слави вже в наступний період – аж з 17 ст. На занятті діти дізнаються не лише про історичні перипетії, але і про побут першопоселенців. Дізнаються, нащо їм були потрібні кремінь і кресало, як використовували ланцюг, прикрашений головою бика, зможуть потримати в руках зброю, котрою користувались і алани, і козаки. Заняття розраховане на учнів 6-11 класів, а також на дорослу аудиторію.

  Музейне заняття «Як народжувалося мистецтво». Славетна Українська земля дала світові багато геніїв. В тому числі і в сфері мистецтва. Багато з нас в дитинстві відвідували художні школи, і вже точно всі ходили на уроки малювання в школі. Абсолютно всі знають нашого прославленого земляка І.Ю. Рєпіна, всі хоч би раз були в художній галереї. Але мало хто задумувався над тим, хто першим зобразив квітку, як люди навчились вибудовувати перспективу, що слугувало їм за фарби, доки не було гуашей та олійної фарби. Про все це відвідувачі дізнаються на музейному занятті «Як народжувалось мистецтво». Вони зрозуміють, чому двісті років тому дитячий крик «Бики! Бики!» не налякав, а навпаки – порадував. І чим наші «бики» відрізняються від іспанських. А крім того зможуть власноруч виготовити барвник з охри, спробувати зобразити бізона вуглиною. Заняття розраховане на учнів 6-8 класів.

 

Цикл музейних занять «Українські народні традиції та промисли»

На нашу думку патріотизм базується на знанні про свою державу, її традиції та історію. Музейне заняття "Символи України: державні і народні" розраховане на школярів будь-якого класу і буде цікавим і пізнавальним навіть для дорослих, які і до цього багато знають.

«Нев’януча квітка на чарівному горщику». Красиві глечики і куманці привертають погляд у музеї. Квіти наче чарівні, форми дивні. Запрошуємо вас заглянути до чарівного горщика і відкрити для себе таємниці українського гончара. Відчути на дотик глину і повторити дивовижні орнаменти ви зможете на занятті "Чарівна квітка на незвичному горщику".

«Таємниці старої скрині». Наші співробітники підготували заняття для найдопитливіших. Для тих, хто завжди прагне зазирнути в найтемніший закуточок. Якщо Ви впізнали себе в цьому, тоді це заняття саме для Вас! Темних закапелків у нас немає. Зате є старовинна скриня, котра за свою вікову історію також накопичила багато таємниць. 

ЦИКЛ МУЗЕЙНИХ ЗАНЯТЬ «АБЕТКА МИСТЕЦТВА» 

 «Відтінки синього. Кераміка». З давніх часів вироби з кобальтовим розписом викликають в людини почуття схвильованості від спілкування з живою природою. Білий фон, синій розпис. Пропонуємо помандрувати світом, ознайомитися з історією як китайської та голландської порцеляни, так і подивитися на гжельські вироби, які представлені у колекції музею. Як виглядають ці вироби?  Що саме зображують художники? Які фарби і кольори використовують? Завдяки веселій інтерактивній формі заняття легко запам'ятається інформація, а найголовніше саме у нас можна спробувати себе у розписі – власноруч виготовити для себе сувенір.

«Історія керамічної іграшки». Здавна відомі глиняні іграшки, бо їх робили скрізь, де були поклади глини і займалися гончарством. Найбільш поширеною глиняною іграшкою в Україні був і залишається глиняний свищик; однак вражає і різноманіття форм, сюжетів і розписів статичних глиняних фігурок. На музейному занятті розглядається технологія виготовлення керамічної іграшки і особливості розпису. Разом ми помандруємо від Опішні до Косівщини, від Громівщини до Димково, бо серед глиняних іграшок з музейної колекції популярністю користується димківська іграшка, яка містить в собі казковий світ.

На занятті відвідувачі галереї зможуть спробувати себе в ролі майстрів і розписати зображення іграшки або керамічний виріб.

«Казковий світ героїв «Мауглі», створений Василем Ватагіним». Усі знають про сміливого хлопчика Мауглі, але мало хто знає про серію чарівних ілюстрацій до цього твору, які були створені художником-анімалістом Василем Ватагіним. На нашому музейному занятті ми ознайомимо усіх бажаючих з таким поняттям як ілюстрація, наведемо цікаві факти з біографії В. Ватагіна, розповімо про роботу художника над створенням ілюстрацій до «Мауглі», ознайомимо з копіями ілюстрацій Ватагіна і, звісно, надамо нагоду власноруч проілюструвати твір.