День народження І.Ю.Репіна - 2018

5 серпня 2018 року на території меморіальної садиби Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна презентував свою святкову інтерактивну освітньо-розважальну програму. Всі гості в цей святковий день могли не лише ознайомитися з музейними експозиціями, а й в ігровій формі дізнатися щось нове про життя та творчість І.Ю. Рєпіна.
Відвідувачів було багато, відсвяткувати день народження Рєпіна разом з музеєм хотіли не лише чугуївці, а і харків’яни. Цілі родини з азартом виконували завдання, малювали, грали в настільні ігри та просто спілкувалися, насолоджуючи живописною красою музейної території.
Якщо ми говоримо «Рєпін», то одна з перших картин, що спадає на думку – «Запорожці пишуть листа...». Тому і вирішили попрацювати з цією картиною, але у цікавій формі. Для цього було підібрано 3 різних завдання з козацької тематики, пов'язані з приказками, різними типами зброї та козацькими клейнодами. Всі, хто виконував ці завдання, отримували в якості нагороди наліпку «Козак», «Характерник», «Військовий писар» та «Кошовий отаман», що символізували рівень знань. Варто зазначити, практично всі впоралися з завданнями, набагато легше з ними справлялися діти і молодь.
Вкотре переконалися, що не залежно від віку шаленою популярністю користується авторське музейне меморі «Паростки мистецтва», де майже черги утворювалися, аби пограти. Цифри та Ілля Рєпін – «Рєпінська арифметика» – не кожному під силу було виконати повністю завдання цієї гри, але після цього, вже точно всі знали про деякі цікаві аспекти життя митця. 
Творчий спадок Іллі Юхимовича – це дивовижна база для розмови з дітьми про жанри мистецтва. На його картинах та автобіографії «Далеке близьке» побудована гра «Створи пейзаж». Також була вперше випробувана нова настільна гра для малечі «Яблуневі перегони: потрапити на натюрморт», яка, як виявилося, до смаку і дорослим.
Всім відомо, що Ілля Юхимович з повагою ставився до України з її культурою та традиціями. А ще він дуже ретельно підходив до написання своїх картин. Тому з легкістю міг відрізнити спідницю і юбку, плахту та запаску. Нам було цікаво, чи зможуть наші відвідувачі так само легко розібратися з традиційним одягом. І потішало, що майже всі відвідувачі були заправськими етнографами. А діти з великим задоволенням робили собі книжкові закладки з традиційним орнаментом на згадку про захід.
Святкування на меморіальній садибі пройшло успішно. Вважаємо, що було отримано найкращий подарунок для Іллі Рєпіна – цікавість до творчості митця з боку сучасних українців. Свято минуло, але Музей Рєпіна вже готується до наступного 5 серпня, до ювілейного 2019 року, і обіцяємо ще більш масштабну і цікаву програму.